pw. Wniebowzięcia NMP
w Dębnie nad Wartą

Dębno nad Wartą od dawna uważano za najpiękniejszą miejscowość „Szwajcarii Żerkowskiej”. Najstarszy dokument o wsi pochodzi z roku 1241, w którym wspomina się Simone de Debna et Crzan (Szymon z Dębna i Chrzana).
Dzieje miejscowości i parafii związane są ze znakomitym i wpływowym wielkopolskim rodem Doliwów. Przedstawiciele tego rodu używali przydomku Kot.

Msze święte w czasie zagrożenia epidemicznego.

Z uwagi na rozporządzenia rządowe i dekret Arcybiskupa Poznańskiego  Msza święta nie może być liczniejsza
niż 50 uczestników. W niedzielnej Mszy św. za pozwoleniem Arcybiskupa można uczestniczyć przez transmisję telewizyjną lub internetową. (szczegóły).
Ograniczenie z uwagi na rozprzestrzenianie się wirusa powinno być przestrzegane.
Nie odbędą się też Gorzkie Żale. Biuro parafialne nieczynne.
Wszystkie sprawy załatwiamy przez telefon 601-43-43-55.

Okazja do spowiedzi świętej.

Jest wielce prawdopodobne, że w tym roku nie będzie spowiedzi świętej przed świętami, do jakiej przywykliśmy.
Nie przyjadą zaproszeni na określony dzień inni księża.
W związku z tym propozycja – każdego dnia w tygodniu, po Mszy św. wieczornej (w Chrzanie lub Dębnie – tak jak przypadają Msze św.) – do godz. 19.30 okazja do spowiedzi. W tym czasie też Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Proszę spowiadajmy się dopóki jeszcze kościoły nie są zamknięte.

Jeśli będzie potrzeba będę czekał na Was także w niedzielne popołudnie.
Zawsze na spowiedź można umówić się telefonicznie /601-43-43-55/

ks. Proboszcz

Zapisy do bierzmowania

Uwaga kandydaci do bierzmowania. Poniżej macie przycisk, którym przejdziecie na stronę arkusza pozwalającego zarejestrować się do programu przygotowań do bierzmowania.

intencje
mszalne

Naciśnij przycisk, aby odczytać nowe intencje Mszy św.

ogłoszenia
parafialne

Poniżej znajdziesz najnowsze informacje parafialne

* każdy czwartek po Mszy świętej wieczornej w Dębnie (ok. godz. 19.00)