Sakrament Małżeństwa

Sakrament
małżeństwa
w Dębnie nad Wartą

Dębno nad Wartą od dawna uważano za najpiękniejszą miejscowość „Szwajcarii Żerkowskiej”. Najstarszy dokument o wsi pochodzi z roku 1241, w którym wspomina się Simone de Debna et Crzan (Szymon z Dębna i Chrzana).
Dzieje miejscowości i parafii związane są ze znakomitym i wpływowym wielkopolskim rodem Doliwów. Przedstawiciele tego rodu używali przydomku Kot.

Terminy katechezy przedmałżeńskiej

Sobota 12.10 g.16.00
Niedziela 13.10 g.15.00
Sobota 19.10 g.16.00
Niedziela 20.10 g.15.00
Sobota 26.10 g.14.30
Niedziela 27.10 g.15.00

Przygotowanie do sakramentu małżeństwa

Rok przed ślubem

Zgłaszacie się do kancelarii parafialnej. Podczas spotkania z duszpasterzem, które ma charakter zapoznawczy ustalacie datę ślubu oraz dostarczenie wymaganych dokumentów niezbędnych do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.

Trzy miesiące przed ślubem

Tuż przed ślubem

Powinno odbyć się bezpośrednio przed ślubem i ma charakter organizacyjny. Na spotkaniu omawiacie szczegóły dotyczące ceremonii ślubu. Duszpasterz sprawdza, czy są skompletowane wszystkie dokumenty i załatwione formalności potrzebne do zawarcia małżeństwa sakramentalnego.

I jeszcze jedno

„Krok po kroku” dotyczy sytuacji standardowych, w których nie potrzebujecie dodatkowych dokumentów i pozwoleń do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. W pozostałych przypadkach, potrzebne informacje otrzymacie w kancelarii parafialnej.